Çfarë lloj muzike përdoret në adhurim?
  • Regjistrohu

Si rezultat i thirrjes së veçantë të kishës - një kthim në besimin dhe praktikën e Dhiatës së Re - këndimi i acapellave është e vetmja muzikë që përdoret në adhurim. Ky këndim, i pashoqëruar nga instrumentet mekanike të muzikës, përputhet me muzikën e përdorur në kishën apostolike dhe për disa shekuj më vonë (Efesianët 5: 19). Është ndjerë se nuk ka autoritet për t'u angazhuar në aktet e adhurimit që nuk gjenden në Dhiatën e Re. Ky parim eliminon përdorimin e muzikës instrumentale, së bashku me përdorimin e qirinjve, temjanëve dhe elementëve të tjerë të ngjashëm.

Marr Në kontakt

  • Ministritë e internetit
  • PO Box 146
    Spearman, Texas 79081
  • 806-310-0577
  • Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Ju duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë.