Cila është lutja e veçantë e kishës së Krishtit?

Kishat e Krishtit
  • Regjistrohu

Është kryesisht një lutje për unitetin fetar të bazuar në Bibël. Në një botë të ndarë fetare besohet se Bibla është i vetmi emërues i mundshëm i përbashkët mbi të cilin shumica, nëse jo të gjithë, e njerëzve me frikë Perëndie të tokës mund të bashkohen. Ky është një apel për t'u kthyer në Bibël. Është një lutje për të folur ku flet Bibla dhe për të heshtur ku Bibla është e heshtur në të gjitha çështjet që kanë të bëjnë me fenë. Më tej thekson se në çdo gjë fetare duhet të ketë një "Kështu thotë Zoti" për gjithçka që është bërë. Qëllimi është uniteti fetar i të gjithë besimtarëve në Krisht. Baza është Dhiata e Re. Metoda është rivendosja e Krishtërimit të Dhiatës së Re.

Marr Në kontakt

  • Ministritë e internetit
  • PO Box 146
    Spearman, Texas 79081
  • 806-310-0577
  • Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Ju duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë.