A praktikohet pagëzimi i foshnjave?

Kishat e Krishtit
  • Regjistrohu

Jo. Vetëm ata që kanë arritur "epokën e llogaridhënies" pranohen për pagëzime. Vërehet se shembujt e dhënë në Dhiatën e Re janë gjithmonë prej atyre që kanë dëgjuar predikimin e ungjillit dhe kanë besuar atë. Besimi duhet gjithmonë të paraprijë pagëzimin, prandaj vetëm ata që janë të vjetër për të kuptuar dhe besuar se ungjilli konsiderohen si subjekte të përshtatshme për pagëzim.

Marr Në kontakt

  • Ministritë e internetit
  • PO Box 146
    Spearman, Texas 79081
  • 806-310-0577
  • Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Ju duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë.