Sa kisha të Krishtit janë atje?
  • Regjistrohu

Vlerësimi më i fundit i besueshëm rendit më shumë se kishat individuale të 15,000 të Krishtit. "Christian Herald", një botim i përgjithshëm fetar që paraqet statistika në lidhje me të gjitha kishat, vlerëson se anëtarësia e përgjithshme e kishave të Krishtit është tani 2,000,000. Ka më shumë se burra 7000 që predikojnë publikisht. Anëtarësia e kishës është më e rëndë në shtetet jugore të Shteteve të Bashkuara, veçanërisht Tennessee dhe Teksas, edhe pse kongregacionet ekzistojnë në secilin prej pesëdhjetë shteteve dhe në më shumë se tetëdhjetë vende të huaja. Zgjerimi misionar ka qenë më i gjerë që nga Lufta e Dytë Botërore në Evropë, Azi dhe Afrikë. Më shumë se punonjës me orar të plotë 450 mbështeten në vende të huaja. Kishat e Krishtit tani kanë pesë herë më shumë anëtarë, siç u raportuan në Regjistrimin Fetar të SHBA të 1936.

Marr Në kontakt

  • Ministritë e internetit
  • PO Box 146
    Spearman, Texas 79081
  • 806-310-0577
  • Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Ju duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë.