A beson kisha e Krishtit në paracaktimin?

Kishat e Krishtit
  • Regjistrohu

Vetëm në kuptimin që Perëndia predestinon të drejtët për t'u shpëtuar përjetësisht dhe të padrejtët që do të humbasin përjetësisht. Deklarata e apostullit Pjetër: "Me të vërtetë po shoh se Perëndia nuk është njeri i respektueshëm, por në çdo komb është i pranueshëm ai që i frikësohet atij dhe vepron drejtësia" (Veprat 10: 34-35.) Është marrë si një dëshmi se Perëndia nuk predestinoi individët që të shpëtonin ose humbën përjetësisht, por secili prej tyre përcakton fatin e vet.

Marr Në kontakt

  • Ministritë e internetit
  • PO Box 2661
    Davenport, IA 52809
  • 563-484 8001-
  • Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Ju duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë.