A besojnë anëtarët e kishave të Krishtit në lindjen e virgjër?

Kishat e Krishtit
  • Regjistrohu

Po. Deklarata në Isaia 7: 14 merret si një profeci e lindjes së virgjër të Krishtit. Pasazhet e Dhiatës së Re, si Mateu 1: 20, 25, pranohen me vlerë nominale si deklarata të lindjes së virgjër. Krishti pranohet si Biri i vetëmlindur i Perëndisë, duke bashkuar në personin e tij hyjninë e përsosur dhe burrërinë e përsosur.

Marr Në kontakt

  • Ministritë e internetit
  • PO Box 146
    Spearman, Texas 79081
  • 806-310-0577
  • Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Ju duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë.