Me çfarë mënyre siguron kisha mbështetje financiare?

Kishat e Krishtit
  • Regjistrohu

Çdo ditë e parë të javës, anëtarët e kishës "shtrihen në dyqan, pasi ata kanë përparuar" (1 Corinthians 16: 2). Shuma e çdo dhurate individuale është e njohur në përgjithësi vetëm për atë që e dha atë dhe për Zotin. Kjo ofertë e lirë do të jetë thirrja e vetme që bën kisha. Nuk bëhen vlerësime apo pagesa të tjera. Asnjë aktivitet i bërjes së parave, si pazaret apo darkat, nuk është angazhuar. Gjithsej nëse rreth vitit $ 200,000,000 është dhënë në këtë bazë çdo vit.

Marr Në kontakt

  • Ministritë e internetit
  • PO Box 146
    Spearman, Texas 79081
  • 806-310-0577
  • Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Ju duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë.