Црквите Христови ве поздравуваат

Цркви Христови
  • Регистрирај се

"Поздравете се еден со друг со свет бакнеж. Те поздравуваат Христовите цркви."- Римјани 16: 16

Добредојдовте на нашата веб-страница. Вашата посета овде е многу ценета, и ние се молиме дека ќе сакате да нè посетите лично додека го обожаваме нашиот Господ Бог Семоќен заедно како едно семејство.

На оваа веб-страница можете да дознаете повеќе за Христовите цркви. Може да се пријавите за библиски кореспондентни курсеви, или можете да контактирате со нас во врска со какви било прашања што можеби ги имате во врска со Библијата.

Црквата Христова е семејство на Божјите деца кои се спасени со благодатта Божја и се обврзаа да му служат на нашиот Господ и на нашиот ближен. Постојат многу собранија на Христовите цркви низ целиот свет. Во Божјата црква ќе најдете луѓе од сите возрасти и од многу сфери на животот кои биле повикани во обединета заедница на љубов и прифаќање. Ние се радуваме на скапоцените подароци што ни ги дал Господ, и ние сме желни да ги споделиме тие дарови и благослови со вас. Ве молиме да знаете дека постои посебно место за вас и за вашето семејство меѓу Христовите цркви.

Тема на реставрација

Download Here

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -806 310 0577-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.