Проповеди

Цркви Христови
  • Регистрирај се
Ви благодариме што ја посетувате нашата страница за проповеди на интернет. Можете да бидете охрабрени додека слушате порака од Словото Божјо. Нашите онлајн проповеди ќе служат во корист на сите христијани и оние кои сакаат да дознаат повеќе за Господ. Ние составивме светска листа на онлајн проповеди од голем број проповедници за звучни евангелија.

Ако сакате да имате свои онлајн проповеди поврзани на оваа страница, може да ни пратите email Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.. Вашето барање ќе биде сериозно разгледано.

Во главното мени наведени погоре можете да кликнете на која било од линковите пронајдени на табулаторот "Седум" за да пристапите до нашите онлајн проповеди.

Радост и благослов е да им служиме на Христовите цркви и на светот преку добрата вест за Исус Христос Господ. Со нетрпение очекуваме да ви служи. Нека Божјата благодат, љубовта кон Исус и мирот на Светиот Дух, да бидат со вас и вашето семејство засекогаш.

Дали вашата црква или министерство има потреба од веб-страница?

Ние можеме да помогнеме. Нашата онлајн градител на веб-страници е лесна за употреба и слободна за употреба со некој од нашите платени веб хостинг планови. Доколку е потребно, можеме да дизајнираме професионална веб-страница по ниска цена. Кликни тука или на логото на веб-страницата за повеќе детали.

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -806 310 0577-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.