ресурси

Цркви Христови
  • Регистрирај се
Thank you for visiting our Christian Resource Center. This resource page was created for the benefit of all Christians and those who seek to know more about the Lord. We have put together a list of online Christian resources that will serve to equip the saints for ministry through the knowledge of God's Word. All of the Christian Bookstores and Publications listed in this section are owned and operated by members of the churches of Christ.

If you would like to have your Christian Bookstore, Christian Publication, or any other Christian resource advertized on this site email us at Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.. Your request will be given serious consideration.

At the Main Menu listed above you may click on any of the links found at the "Resources" tab to access online helps and articles of interest.

It's a joy and a blessing to serve the churches of Christ and the world online with the good news of Jesus Christ the Lord. We look forward to serving you. May the grace of God, the love of Jesus, and the peace of the Holy Spirit be with you and your family forever.

Дали вашата црква или министерство има потреба од веб-страница?

We can help. Our online Website Builder is easy to use and free to use with any of our paid web hosting plans. If needed we can design a professional website at low cost. Кликни тука или на логото на веб-страницата за повеќе детали.

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 2661
    Девенпорт, ИА 52809
  • -563 484 8001-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.