Преглед на цевка

Цркви Христови
  • Регистрирај се

Марк Н. Посеј, уредник


Прегледот на пулпата е религиозна периодика за проповедници. Тоа е бесплатно и може да се добие со испраќање на барање до: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите..

Марк служел како министер за пишување во црквата Христова во Остинвил од 1994. Има дипломи од Универзитетот Фред-Хардеман, Универзитетот Липсомб и реформираната семинарија. Додека бил во ФХУ, тој добил стипендија за проповедање на Гај Н. Вудс. Тој предава на универзитетско ниво курсеви по литература на Институтот за наука на долината Беара, Меѓународниот христијански колеџ и Универзитетот Фолкер. Тој има направено мисија во Карибите и Источна Европа. Секоја година врши обемна настава и проповедање во Украина. Тој проповеда за четири до шест евангелски состаноци годишно и зборува за братски предавања и семинари. Тој е ко-директор за неделата на Морган Каунти во Кристијан Камп Мајуд во Хамилтон, АЛ и служи во советодавниот одбор. Тој тесно соработува со програмата Lads to Leaders.

Тој објавува религиозна списанија за проповедници со наслов "Преглед на пулпата". Тоа е бесплатно и може да се добие со испраќање на барање до: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите..


Седум димензии на љубовта!

За Бога да биде Слава - големи работи што Тој ги направил!


Зошто треба да се плашиме од Бог!

Како да изградите силна локална црква!

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -806 310 0577-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.