Категорија блог

Цркви Христови
  • Регистрирај се

блог

Ние сме неочекувани и немаме централно седиште или претседател. Главата на црквата е никој друг, освен Исус Христос (Ефесјаните 1: 22-23).

Секое собрание на Христовите цркви е автономно, а Словото Божјо ни обединува во Една вера (Ефесјани 4: 3-6). Ние ги следиме учењата на Исус Христос и неговите апостоли, а не учењата на човекот. Ние сме само христијани!

Ние зборуваме каде Библијата зборува, и ние молчиме, каде што Библијата молчи.

Добри вести: нова инфраструктура за интернет-министерствата

Ги завршивме сите надградби на нашата мрежа и неодамна ја започнавме нашата нова веб-страница. Оваа нова онлајн рамка е дизајнирана да им користи на Христовите цркви и на сите кои бараат поубав начин на Бог. Нашата нова инфраструктура ќе вклучува голем број на нови функции и подобрувања кои подобро ќе им служат на Христовите цркви низ целиот свет.

Нашите светски директориуми за Христовите цркви се редизајнирани и ќе вклучуваат бесплатна апликација за сите Андроид паметни телефони и мобилни телефони низ целиот свет.

Ние сме возбудени за иднината на Христовите цркви онлајн. Ви благодариме за сѐ што секој од вас го прави во лозјето на Господ. Вашата љубов и поддршка за нашата служба е многу ценет.

Ве молиме, запомнете нè во молитвите додека работиме подобро да им служиме на Христовите цркви низ целиот свет. Бог е добар!

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -806 310 0577-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.