Цркви Христови Онлајн

Цркви Христови
  • Регистрирај се

Цркви Христови Онлајн

Интернет министерствата имаат регистрирани членови на 2151

Критериуми за пребарување

Конгрегација
Веб-страница
Ван Бурен
Арканзас
Веб-страница http://www.vbchurchofchrist.org
Западен Мемфис
Арканзас
Веб-страница http://www.mscoc.com
Белата сала
Арканзас
Сен-Марк
Долина Артибонит
Ла Фелгуера
Астуриас
Веб-страница http://www.netcom.es/mleon
Веб-страница http://www.nscoc.com
Дака
Бангладеш
Аугсберг
Баварија
Веб-страница http://www.gemeinde-christi.de
Аугсбург
Баварија
Веб-страница http://gemeinde-christi.org
Muenchen
Баварија
Веб-страница http://www.churchmog.narod.ru
Surrey
британска Колумбија
Ванкувер
британска Колумбија
Веб-страница http://www.citychurchofchrist.org/
Вернон
британска Колумбија
Веб-страница http://www.vernonchurchofchrist.com
Капитал Федерално
Буенос Аирес
Веб-страница http://www.iglesia-decristo.com.ar
Јос? В. Паз
Буенос Аирес
Веб-страница http://www.capellicarlos.com

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 2661
    Девенпорт, ИА 52809
  • -563 484 8001-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.