Помош: Како да креирате нов профил на црква

Цркви Христови
 • Регистрирај се

За да креирате нов црковен профил, следете ги следниве чекори:

 1. Прво проверете дали вашата црква веќе постои во нашиот директориум. Ако го стори тоа, следете ги чекорите Ажурирајте постоечки црковен профил.
 2. Ако црквата не постои на нашиот директориум, пополнете го овој формулар Регистрирајте профил на Нов Црква.
 3. Откако ќе заврши формуларот, ќе бидете упатени до страница за исплата. Потребно е плаќање за активирање на вашиот профил.
 4. Откако ќе се изврши плаќањето, наскоро ќе добиете е-пошта за потврда дека вашата сметка е активна.
 5. Откако ќе ја добиете потврдата, можете да се најавите на вашата сметка за да го уредите црковниот профил.

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

 • Министерства за интернет
 • PO Box 146
  Спирман, Тексас 79081
 • -806 310 0577-
 • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.