Цркви на Христос во светот

Цркви Христови
  • Регистрирај се
Албанија Аргентина Аруба Австралија Бахамите Бахреин Бангладеш Барбадос Белорусија Белгија Белизе Бенин Боливија Боцвана Бразил Бугарија Камерун Канада Кајмански Острови Чиле Кина Колумбија Коста Рика Хрватска Куба Кипар Данска Доминика Доминиканска Република Еквадор Египет Ел Салвадор Англија Етиопија Фиџи Острови Франција Гамбија Германија Гана Грција Гренада Гватемала Гвајана Хаити Хондурас Хонгконг Унгарија Индија Индонезија Ирак Република Ирска Израел Италија Брегот на Слоновата Коска Јамајка Јапонија Кенија Република Кореа Летонија Лесото Либерија Литванија Мадагаскар Малави Малезија mali Малта Мавританија Маурициус Мексико Мјанмар Намибија Непал Холандија Холандски Антили Нов Зеланд Никарагва Нигерија Северна Маријански Острови Северна Ирска, Велика Британија Норвешка Оман Пацифик Пакистан Пакистан Панама Папуа Нова Гвинеја Парагвај Перу Филипини Полска Португалија Катар Романија Русија Свети Китс и Невис Света Луција Свети Винсент и Гренадини Шкотска Сенегал Србија Сингапур Словачка Јужна Африка Шпанија Шри Ланка Суринам Шведска Швајцарија Тајван Обединета Република Танзанија Тајланд Того Тринидад Уганда Украина Обединети Арапски Емирати Уругвај Венецуела Виетнам Велс Зимбабве

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -806 310 0577-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.