Директориуми

Цркви Христови
  • Регистрирај се

Нашите списоци на директориуми се исклучиво дизајнирани за Христовите цркви и никој друг. Ние нема да наброиме цркви кои користат музички инструменти во своите богослужби, и ако вашата црква користи поинакво име, ве молиме да не наведете овде.

Пред да ги наведете вашите црковни информации или да направите какви било ажурирања, прво ќе треба да се пријавите за "сметка за најава". Ова ќе ви овозможи пристап до информациите на вашето собрание во нашите директориуми колку што е потребно. Потребна е годишна претплата за услуги од $ 29 (УСД). По приемот на уплатата ќе можете да ги внесувате вашите податоци во нашиот "Светот Директориум на Христовите Цркви" и "Цркви на Христос Онлајн Директориум" (цркви со веб-страници) без дополнителни трошоци во текот на годината.

Може да платите за вашата "Login Account" со дебитна картичка или кредитна картичка. Интернет министерствата користат безбеден платежен сервер преку PayPal.com.


Вашето плаќање ќе ни помогне да ја продолжиме оваа важна служба за Христовите цркви низ целиот свет.

Да те благослови Бог и да ви се заблагодарам што ги вклучив податоците од твоето собрание во нашиот "светски именик на цркви на Христос" и нашата "Црква на Христос Online Directory".

Дали вашата црква или министерство има потреба од веб-страница?

Ние можеме да помогнеме. Нашата онлајн градител на веб-страници е лесна и бесплатна за користење со било кој од нашите платени веб хостинг планови. Доколку е потребно, можеме да дизајнираме професионална веб-локација по ниска цена. Кликни тука или на логото на веб-страницата за повеќе детали.

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -806 310 0577-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.