Цркви Христови
  • Регистрирај се

Канада

Интернет министерствата имаат регистрирани членови на 121

Критериуми за пребарување

Конгрегација
Контакт Инфо
Калгари
Алберта
(403)-285 1063
-
Форт Мекмареј
Алберта
(780)-790 0109
-
(780)-875 4056
-
Медицинска шапка
Алберта
(403) 527 7311
-
Медицинска шапка
Алберта
(403) 527 7311
-
Бурнаби
британска Колумбија
(604)-522 7721
-
Кокитлам
британска Колумбија
-
-
Кокитлам
британска Колумбија
-
-
Куртоа
британска Колумбија
(250) 923-6176 или (во Канада) 1-877-922-6176
-
Делта
британска Колумбија
(604)-943 0515
-
Келоуна
британска Колумбија
(250) 861 99486
-
Nanaimo
британска Колумбија
(250) 758-9412 или (250) 716-3440
-
Prince George
британска Колумбија
(250)-562 0502
-
Prince Rupert
британска Колумбија
(604)-624 4449
-
Ричмонд
британска Колумбија
(604)-271 6197
-
Лосос рака
британска Колумбија
(250)-832 3828
-
Surrey
британска Колумбија
Тераса
британска Колумбија
(250)-635 9605
-
Ванкувер
британска Колумбија
(604)-266 4626
-
Ванкувер
британска Колумбија
Вернон
британска Колумбија
Викторија
британска Колумбија
(250)-592 4914
-
Brandon
Манитоба
-
-
Brandon
Манитоба
-
-
(204)-745 6969
-
(204)-638 6321
-
Менсон
Манитоба
-
-
Менсон
Манитоба
-
-
Монктон
Њу Бранзвик
-
-
Монктон
Њу Бранзвик
-
-
Преглед на реката
Њу Бранзвик
(506)-854 6887
-
Yellowknife
Северозападните територии
Халифакс
Нова Шкотска
Кентвил
Нова Шкотска
(866) 236-7891 или (902) 678-8881
-
Шубенакадие
Нова Шкотска
(902)-758 4252
-
Weymouth
Нова Шкотска
(902)-837 5506
-
(902)-837 4635
-
Weymouth
Нова Шкотска
(902)-837 5506
-
(905)-683 2477
-
Бемсвил
Онтарио
(905)-563 7655
-
(905)-792 2297
-
(905)-792 2297
-
Брантфорд
Онтарио
(519) 753-5353 Рик Гембл
-
Брантфорд
Онтарио
(519) 753-5353 Рик Гембл
-
(705)-444 0010
-
(705)-444 0010
-
(613)-933 1825
-
Гримсби
Онтарио
(905)-945 3058
-
(519)-821 9179
-
(519)-821 9179
-
(519)-821 9179
-
Хамилтон
Онтарио
(905)-575 8437
-
Хамилтон
Онтарио
Хамилтон
Онтарио
(905)-575 8437
-
(905) 648-5100 или (905) 575-8994
-
Мејфорд
Онтарио
(519)-538 1750
-
Нијагарините водопади
Онтарио
-
-
Нијагарините водопади
Онтарио
-
-
Северна Јорк
Онтарио
(416) 244-9152 или (416) 652-7266
-
Отава
Онтарио
(613)-733 2580
-
Отава
Онтарио
(613)-733 2580
-
(519)-376 6702
-
-1 949 4988-
-
Свети Тома
Онтарио
-
-
Свети Тома
Онтарио
-
-
(519)-339 1161
-
Sault Ste. Мари
Онтарио
(705)-946 1930
-
Смитвил
Онтарио
(905)-957 1123
-
Св. Катарина
Онтарио
Стратфорд
Онтарио
(519)-273 5280
-
Стратфорд
Онтарио
(519)-273 5280
-
Стратфорд
Онтарио
(519)-273 5280
-
(705)-560 3964
-
(705) 842 3340
-
(807)-577 2213
-
Трентон
Онтарио
(613) 965-1079 Џон Краток
-
Ватерло
Онтарио
(519)-885 6330
-
Ватерло
Онтарио
(519)-885 6330
-
Charlottetown
Островот Принц Едвард
(902)-892 7958
-
Корнвол
Островот Принц Едвард
(902)-566 2906
-
Корнвол
Островот Принц Едвард
(902)-566 2906
-
Jonqui? Re (Saguenay)
Квебек
(418)-695 3192
-
Лавал де Рапиде
Квебек
(450)-668 3133
-
Лавал де Рапиде
Квебек
(450)-668 3133
-
Монтреал
Квебек
-
-
Монтреал
Квебек
(514) 323-2927
-
Монтреал
Квебек
-
-
Св. Лоренс
Квебек
-
-
Св. Лоренс
Квебек
-
-
Естеван
Саскачеван
(306) 634 3116
-
Gravelbourg
Саскачеван
(306)-648 3435
-
Moose Jaw
Саскачеван
Саскатун
Саскачеван
-
-
Саскатун
Саскачеван
Саскатун
Саскачеван
-
-
Свифт струја
Саскачеван
(306)-773 4986
-
Свифт струја
Саскачеван
(306)-773 4986
-
Weyburn
Саскачеван
(306) 842 2133
-

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -806 310 0577-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.