Цркви Христови
  • Регистрирај се

Бразил

Интернет министерствата имаат регистрирани членови на 26

Критериуми за пребарување

Конгрегација
Контакт Инфо
011-55-92-234-6416
-
(011-55-71) 244-6646
-
Кампо Гранде
Бразил
-
-
Виторија
Еспирито Санто Бразил
(027)-222 8799
-
--55 65 623 7365-
-
Uberl? Ndia
Minas Gerais
(34)-213 4157
-
Куритиба
Паран?
041 332-7498
-
S? O Louren? O da Mata
Пернамбуко
--55 81 428 1204-
-
Рио де Жанеиро
Рио де Жанеиро
21 290-3699
-
Ара? Атуба
S? O Paulo
18-362212 92
-
Ара? Атуба
S? O Paulo
18-362212 92
-
Ара? Атуба
S? O Paulo
18-362212 92
-
Ара? Атуба
S? O Paulo
18-362212 92
-
Бауру
S? O Paulo
55 / 14 / 2321547
-
Бауру
S? O Paulo
55 / 14 / 2321547
-
7823-1272
-
S? O Хозе дос Кампос
S? O Paulo
-
-
S? O Paulo
S? O Paulo
--011 55 11 8539393-
-
S? O Paulo
S? O Paulo
--011 55 11 8539393-
-
Florianopolis
Санта Катарина
011-55-048-224-1274
-

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 2661
    Девенпорт, ИА 52809
  • -563 484 8001-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.