Цркви Христови
  • Регистрирај се

Австралија

Интернет министерствата имаат регистрирани членови на 112

Критериуми за пребарување

Конгрегација
Контакт Инфо
Канбера
Територија на австралискиот главен град
(06)-281 6643
-
Канбера
Територија на австралискиот главен град
(06)-281 6643
-
-
-
Олбери
Нов Јужен Велс
(060)-25 3966
-
Олбери
Нов Јужен Велс
(060)-25 3966
-
Ambarvale
Нов Јужен Велс
(046)-26 8738
-
Ambarvale
Нов Јужен Велс
(046)-26 8738
-
Ballina
Нов Јужен Велс
02 6625 1722
-
Bankstown
Нов Јужен Велс
02 9 727 2616
-
Bankstown
Нов Јужен Велс
02 9 727 2616
-
Bankstown
Нов Јужен Велс
02 9 727 2616
-
Bankstown
Нов Јужен Велс
02 9 727 2616
-
Blacktown
Нов Јужен Велс
(02)-621 4220
-
Blacktown
Нов Јужен Велс
(02)-621 4220
-
Bondi Junction
Нов Јужен Велс
(02) 9894 0155
-
Источен Мејтланд
Нов Јужен Велс
(049) 343935
-
Источен Мејтланд
Нов Јужен Велс
Госфорд
Нов Јужен Велс
(043)-28 5562
-
Госфорд
Нов Јужен Велс
(043)-28 5562
-
Kurrajong
Нов Јужен Велс
(045)-33 9192
-
Kurrajong
Нов Јужен Велс
(045)-33 9192
-
Merrylands
Нов Јужен Велс
(02)-649 8783
-
Merrylands
Нов Јужен Велс
(02)-649 8783
-
(049)-66 5016
-
(049)-66 5016
-
Nimbin
Нов Јужен Велс
(066)-89 1363
-
Nimbin
Нов Јужен Велс
(066)-89 1363
-
Северна Рајд
Нов Јужен Велс
(02)-858 1900
-
Северна Рајд
Нов Јужен Велс
(02)-858 1900
-
Јужна навивам навивам
Нов Јужен Велс
(02)-938 6980
-
Јужен Виндзор
Нов Јужен Велс
(045)-77 3648
-
Wagga Wagga
Нов Јужен Велс
(069)-22 3080
-
Векли
Нов Јужен Велс
(02) 9729 0348
-
Векли
Нов Јужен Велс
(02) 9729 0348
-
Warner's Bay
Нов Јужен Велс
(049)-71 4707
-
Warrawong
Нов Јужен Велс
(042)-71 8450
-
(02)-4342 9781
-
Блеквотер
Квинсленд
(079)-82 6846
-
61 7 3396 7419
-
Бундаберг
Квинсленд
(071)-52 1410
-
Кернс
Квинсленд
(070)-51 4474
-
(07)-207 2545
-
Кливленд
Квинсленд
(07) 206 - 3826
-
Coolum Beach
Квинсленд
(074)-46 1393
-
Gympie
Квинсленд
(074)-82 1683
-
Gympie
Квинсленд
-
-
61 7 3341 3612
-
Innisfail
Квинсленд
(070)-61 6374
-
07 3204 6718
-
Maryborough
Квинсленд
(071)-21 5112
-
(071)-68 5668
-
07 5578 3542
-
61 7 3868 1249
-
(079)-45 2334
-
(07) 3341 9350 & (07) 397-4781
-
07 4933 1518; 07 4933 1453; 07 4933 1333
-
Саутпорт
Квинсленд
(075) 31-2577
-
Тана Мерах
Квинсленд
-
-
46301505
-
Аделаида
Јужна Австралија
82741365
-
Blacktown
Јужна Австралија
Нема телефон
-
Елизабет Вале
Јужна Австралија
(08)-254 2326
-
Капуна
Јужна Австралија
(085)-66 2883
-
Монтирајте компас
Јужна Австралија
0885 568016
-
Port Pirie
Јужна Австралија
(086)-33 0476
-
Салисбери Исток
Јужна Австралија
(08)-281 1815
-
Парк Sheidow
Јужна Австралија
(08)-296 2253
-
Степни
Јужна Австралија
Torrensville; Аделаида
Јужна Австралија
(08)-43 6400
-
Torrensville; Аделаида
Јужна Австралија
(08)-43 6400
-
011-61-3-6424-7573
-
Glenorchy
Тасманија
(002) 34-5572 Вкупен број на членови: 25
-
(002)-50 2636
-
Хобарт
Тасманија
03 62431525 или 03 62285616
-
(003)-26 1930
-
(03) 62446554 или (03) 6244 3318
-
Ravenswood
Тасманија
(003)-26 1601
-
Сомерсет
Тасманија
(004)-31 8385
-
Bairnsdale
Викторија
(051)-57 1575
-
Bairnsdale
Викторија
(051)-57 1575
-
Bairnsdale
Викторија
(051)-57 1575
-
Фернтри Оли
Викторија
(03)-58 4670
-
Фернтри Оли
Викторија
(03)-58 4670
-
(03)-337 8192
-
(03)-337 8192
-
Мелбурн
Викторија
(03) 9580 1445
-
Мелбурн
Викторија
(03) 9580 1445
-
Милдура
Викторија
(050)-21 4803
-
Милдура
Викторија
050 - 233 405
-
Милдура
Викторија
(050)-21 4803
-
Милдура
Викторија
050 - 233 405
-
Mooroolbark
Викторија
(613)-726 6017
-
Северна кутија Хил
Викторија
(03)-725 8059
-
Северна кутија Хил
Викторија
(03)-725 8059
-
Портланд
Викторија
03 5523 1574
-
(03) 5192 4584
-
Западен Хајделберг
Викторија
(03)-853 9791
-
Кингсли
Западна Австралија
Мукинбутин
Западна Австралија
(08) 90471046
-
Мукинбутин
Западна Австралија
(08) 90471046
-
Перт
Западна Австралија
9300 8016
-
Вембли
Западна Австралија
0011 08 9447 7425
-

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -806 310 0577-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.