Цркви Христови
  • Регистрирај се

Американските Девствени Острови

Интернет министерствата имаат регистрирани членови на 10

Критериуми за пребарување

Конгрегација
Контакт Инфо
Charltte Amalie
Американските Девствени Острови
-
-
Charltte Amalie
Американските Девствени Острови
-
-
Christiansted
Американските Девствени Острови
(340)-772 1255
-
Фредерикстед
Американските Девствени Острови
-
-
Фредерикстед
Американските Девствени Острови
-
-
Свети Тома
Американските Девствени Острови
Име на Црквата Црква Христова (Запад)
Свети Тома
Американските Девствени Острови
(340)-776 2007
-
Св Круа
Американските Девствени Острови
(340)-773 2295
-
Име на Црквата Црква Христова
Сончев остров
Американските Девствени Острови
-
-
Име на Црквата Вуруфф црква Христова
Вудраф
Американските Девствени Острови
(864)-476 6340
-

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -563 484 8001-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.