Цркви Христови
  • Регистрирај се

Порторико

Интернет министерствата имаат регистрирани членови на 13

Критериуми за пребарување

Конгрегација
Контакт Инфо
Име на Црквата Иглесија де Кристо
Arecibo
Порторико
-
-
Име на Црквата Иглесија де Кристо
Arecibo
Порторико
(787)-784 1308
-
Каролина
Порторико
(787)-750 3326
-
Каролина
Порторико
(787)-750 3326
-
Дорадо
Порторико
-
-
Име на Црквата Иглесија де Кристо
Гурабо
Порторико
-
-
Име на Црквата Иглесија де Кристо
Изабела
Порторико
-
-
Име на Црквата Иглесија де Cristo en Ponce
Понсе
Порторико
843-0147
-
Рио Пједрас
Порторико
-
-
Рио Пједрас
Порторико
-
-
Име на Црквата Иглесија де Кристо
Сан Антонио
Порторико
(787) 890-2427 или (787) 890-3371
Сан Хуан
Порторико
(787)-748 3025
-
Вега Алта
Порторико
(787)-883 1093
-

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -806 310 0577-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.