Цркви Христови
  • Регистрирај се

Вирџинија

Интернет министерствата имаат регистрирани членови на 103

Критериуми за пребарување

Конгрегација
Контакт Инфо
Abingdon
(540)-628 6253
-
Александрија
Александрија
(703)-360 6577
-
Арлингтон
Име на Црквата Црква Христова
Bassett
(540)-629 4422
-
Бедфорд
(540)-586 9144
-
Блекксбург
Шарлотсвил
Шарлотсвил
Чесапик
Чесапик
Име на Црквата Црква Христова Tidewater
Чесапик
(804)-436 6900
-
Име на Црквата Честер Црква Христова
Честер
(804)-796 2374
-
Име на Црквата Честер Црква Христова
Честер
(804)-796 2374
-
Честер
(804)-530 1764
Честерфилд
(804)-745 3667
Christiansburg
(540)-382 5292
-
Christiansburg
(540)-382 5292
-
Christiansburg
Име на Црквата Црква Христова Матеј
Коббс Крик
(804)-725 4316
-
Колинсвил
Колонијални висови
(804)-526 5286
-
Ковингтон
Culpeper
(540)-825 5897
-
Emporia
(434)-634 6098
-
Ферфекс
(703)-631 2100
Ферфекс
Црква на водопади

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -563 484 8001-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.