Цркви Христови
  • Регистрирај се

Јужна Дакота

Интернет министерствата имаат регистрирани членови на 19

Критериуми за пребарување

Конгрегација
Контакт Инфо
Име на Црквата Црква Христова
Абердин
-
-
Име на Црквата Црква Христова
Абердин
-
-
Име на Црквата СЕ Црква Христова
Брукингс
-
-
Име на Црквата Верата Црква Христова
Верата
(605)-967 2526
-
Рапид Сити
(605)-348 7221
-
Име на Црквата црква Христова
Рапид Сити
Име на Црквата Јужна црква Христова
Рапид Сити
Sioux Falls
Sioux Falls
Копје
(605)-642 7167
-
Име на Црквата Црква Христова
Стургис
-
-
Стургис
(605)-347 2560
-
Име на Црквата Црква Христова
Стургис
-
-
Име на Црквата црква Христова
Вермилион
(605)-624 2143
-
Име на Црквата црква Христова
Вермилион
(605)-624 2143
-
Име на Црквата Црква Христова
Ватертаун
-
-
Име на Црквата Црква Христова
Ватертаун
-
-
Име на Црквата црква Христова
Јанктон
(605)-665 6379
-

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -563 484 8001-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.