Цркви Христови
  • Регистрирај се

Пенсилванија

Интернет министерствата имаат регистрирани членови на 76

Критериуми за пребарување

Конгрегација
Контакт Инфо
Аллентаун
(610)-435 3433
-
(814)-942 5921
-
Витлеем
(610)-868 0892
-
Витлеем
(610)-868 0892
-
Име на Црквата Црква Христова
Витлеем
Брадфорд
(814)-368 9972
-
Camp Hill
(717)-737 5587
-
Carlisle
(717)-249 3267
-
Име на Црквата Црква Христова
Вишновата
Име на Црквата Црква на Христос
Clarion
(814)-752 2866
-
Име на Црквата Clarion црква Христова
Clarion
Кораополис
(412)-457 1112
-
Кораополис
(412)-264 4185
-
Darby
(610)-534 4987
-
DuBois
(814)-371 1302
-
Име на Црквата DuBois Црква Христова
DuBois
Исток Lansdowne
(610)-626 8692
-
Елизабеттаун
Ефрата
Ири
(814)-838 4866
-
Име на Црквата Exton Chruch of Christ
Exton
Име на Црквата Фолсом Црква Христова
Folsom
Френклин
(814)-437 1298
-
Гетисбург
(717)-334 2601
-
Глен Рок
Greensburg
Хановер
Индијана
(724)-463 7240
-
Johnstown
(814)-266 2840
-
Кралот на Прусија
(610)-337 7314
-

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -806 310 0577-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.