Цркви Христови
  • Регистрирај се

Северна Дакота

Интернет министерствата имаат регистрирани членови на 6

Критериуми за пребарување

Конгрегација
Контакт Инфо
Име на Црквата Црква Христова
Бизмарк
-
-
Дикинсон
(701)-225 4294
-
Име на Црквата Фарго црква Христова
Fargo
(701)-232 6549
-
Име на Црквата Црква Христова
Гранд Форкс
(701)-775 9408
-
Име на Црквата Црква Христова
Гранд Форкс
(701)-775 9408
-
Minot
(701)-839 6302
-

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -806 310 0577-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.