Цркви Христови
  • Регистрирај се

Ново Мексико

Интернет министерствата имаат регистрирани членови на 58

Критериуми за пребарување

Конгрегација
Контакт Инфо
Alamogordo
(505)-434 2607
-
Alamogordo
Албакерки
(505)-898 2627
-
Албакерки
(505)-898 2627
-
Албакерки
(505)-239 9207
-
Име на Црквата Висока црква Христова
Албакерки
Албакерки
(505)-256 7389
Албакерки
-505 797 3025-
Име на Црквата Авалон Црква Христова
Албакерки
(505)-964 8170
-
Албакерки
Албакерки
(505)-242 5794
-
Име на Црквата Црква Христова
Албакерки
-
-
Албакерки
Belen
(505)-864 8170
-
(505)-867 2596
-
Име на Црквата Boles Acres црква Христова
Boles Acres (Alamogordo)
(505) 439-5263 (Распоред) (505) 434-1533 почеток
-
Име на Црквата Црква Христова
Боски фарми
(505)-869 3588
Карлсбад
(505) 885-6629 или (505) 885-6210
Име на Црквата Црква Христова
Карлсбад
-
-
Име на Црквата Chaparral црква Христова
Chaparral
(505)-824 4772
-
Име на Црквата Chaparral црква Христова
Chaparral
(505)-824 4772
-
Chaparral
(505)-824 5184
-
Клејтон
(505)-374 2722
-
Cloudcroft
(505)-682 2395
-
Кловис
(505)-769 2331
-
Име на Црквата Дора Црква Христова
Дора
(505)-477 2226
-
Име на Црквата Дора Црква Христова
Дора
(505)-477 2226
-

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -563 484 8001-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.