Цркви Христови
  • Регистрирај се

Минесота

Интернет министерствата имаат регистрирани членови на 35

Критериуми за пребарување

Конгрегација
Контакт Инфо
Алберт Леа
-
-
Име на Црквата Црква на Христа
Остин
(507)-437 4927
-
Бакстер
(218)-829 1272
-
Бруклин парк
(763) 494-4224 или (866) 723-6241
Browerville
(320) 594-2932 или (320) 594-6200
-
Име на Црквата Дулут црква Христова
Дулут
Eagan
423-3307 Број на министер
-
Eagan
423-3307 Број на министер
-
Касон
(507)-634 4135
-
Касон
(507)-634 4135
-
Манкато
(507)-387 2521
-
Име на Црквата Maplewood црква Христова
Maplewood
Име на Црквата Црква на Христос
Moorhead
(218)-291 1992
-
Нова надеж
(612)-533 3336
-
Нова надеж
(612)-533 3336
-
Park Rapids
(218)-732 5105
-
Red Wing
-
-
Име на Црквата Црква на Христос
Redwood Falls
(507)-637 8683
-
Име на Црквата Црква на Христос
Redwood Falls
(507)-637 8683
-
Ричфилд
Рочестер
Рочестер
Име на Црквата Црква Христова
Рочестер
(507)-289 8906
-
Розмонт (всушност, во Lakeville)
(952)-431 7004
-
Име на Црквата Црква Христова
Свети Чарлс
(507)-534 3256
-
Име на Црквата Црква Христова
Свети Облак
(320)-251 4094
-
Име на Црквата Црква Христова
Свети Облак
(320)-251 4094
-

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 2661
    Девенпорт, ИА 52809
  • -563 484 8001-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.