Цркви Христови
  • Регистрирај се

Мејн

Интернет министерствата имаат регистрирани членови на 13

Критериуми за пребарување

Конгрегација
Контакт Инфо
(207)-216 2097
Аугуста
(207)-622 4031
-
Име на Црквата Карибу Црква Христова
Caribou
(207)-496 5361
-
(207) 992-2555 или (207) 884-7800
Kittery
(207) 439-0720; (207) 576-2134
Милбриџ
(207)-483 2870
-
Сабатус
Јужен Париз
(207)-743 8414
-
Јужен Портланд
(207)-799 6451

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -563 484 8001-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.