Цркви Христови
  • Регистрирај се

Канзас

Интернет министерствата имаат регистрирани членови на 89

Критериуми за пребарување

Конгрегација
Контакт Инфо
Име на Црквата Црква на Христос
Арканзас Сити
-
-
Арканзас Сити
(316)-442 1270
-
Аугуста
(316)-775 6046
-
Болдвин Сити
Име на Црквата Belle Plaine црква Христова
Belle Plaine
(316)-488 2417
-
Име на Црквата Црква Христова
Белоит
738-2530
-
Бонер Спрингс
(913)-422 5529
-
Бонер Спрингс
(913)-422 5529
-
Име на Црквата Црква Христова
Бурлингтон
-
-
Бурлингтон
(316) 364-5657 или (316) 364-2187
-
Име на Црквата Црква Христова - Cherryvale
Цервивале
(316)-336 3948
-
Цервивале
(620)-336 2826
-
Кофивил
(316)-251 0559
-
Име на Црквата Дерби Црква Христова
Дерби
Доџ Сити
(316)-227 2812
-
Ел Дорадо
(316)-322 9525
-
Име на Црквата Евдора Црква Христова
Eudora
(785)-542 3304
-
Име на Црквата црква Христова
Форт Скот
(620)-223 4076
-
Име на Црквата црква Христова
Форт Скот
(620)-223 4076
-
Име на Црквата Црква Христова
Форт Скот
(620)-223 2222
-
Име на Црквата црква Христова
Форт Скот
(620)-223 4076
-
Име на Црквата Црква Христова
Форт Скот
(620)-223 2222
-
Име на Црквата Црква Христова
Градина Сити
(316)-276 2500
-
Име на Црквата Црква Христова
Градина Сити
(316)-276 2500
-
Goodland
(785)-890 6185
-
Име на Црквата Црква Христова
Голема Бенд
(620)-792 4647
-
Преполовен
-
-

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -806 310 0577-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.