Цркви Христови
  • Регистрирај се

Украина

Интернет министерствата имаат регистрирани членови на 16

Критериуми за пребарување

Конгрегација
Контакт Инфо
Черкаси
Cherkassy регион
+ 38-047-256-9820
-
Амвросиевка
Донецк регион
(0625) 92-46-68
-
Артемовск
Донецк регион
66968 или 63212
-
Горловка
Регион Донецк
(06242) 73757
-
Днепродзержинск
Украина
(05692) 64590; 26512
-
Днепродзержинск
Украина
(05692) 63214; 65427
-
Днепропетровск
Украина
-
-
Донецк
Украина
-
-
--062 335 04 54-
-
--0622 37 97 51-
-
(+ 380 44) 517 0298
-
Одеса
Украина
-
-

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -806 310 0577-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.