Цркви Христови
  • Регистрирај се

Јужна Африка

Интернет министерствата имаат регистрирани членови на 55

Критериуми за пребарување

Конгрегација
Контакт Инфо
0836610024 или 0845301028
-
041 4815178
-
Порт Елизабет
Источна Кејп
(27) (41) 456-2277
-
(011) 849-0016 ............ или контакт (011) 849-2041
-
Бенони
Гаутенг
+ 27 962 2675
-
Бенони
Гаутенг
+ 27 962 2675
-
Боксбург
Гаутенг
27 11 8454788
-
076 141 3731
-
-27 41 325069-
-
Гермистон Југ
Гаутенг
825-2187
-
Јоханесбург
Гаутенг
+ 27 83 462 5814
-
Јоханесбург
Гаутенг
01 27 11 678 1669
-
Мидранд
Гаутенг
079 8983 011
-
+ 27 11 7345199
-
082 7856 692
-
+ 2412 361-6583
-
Сошангвев
Гаутенг
+ 27722837420 / + 27727976397
-
Дурбан
Квазулу-Натал
031 4047825
-
312057009
-
KwaDukuza
Квазулу-Натал
27720749033
-
Pietermaritzburg
Квазулу-Натал
011 27 331 995652
-
Полокване
Лимпопо
+ 27 82 260 3830
-
Тохоанду
Лимпопо
27765005359
-
720878610
-
Тохоанду
Лимпопо
721774062
-
015 968 0102
-
Ташахума
Лимпопо
270722040232
-
Ташифуди
Лимпопо
+ 27 82 260 3830
-
078 1083 480
-
078 1083 480
-
078 1083 480
-
078 1083 480
-
Атриџвил
Јужна Африка
721271169
-
Кујна
Јужна Африка
27832768331
-
Дејвитон
Јужна Африка
082 507 4239 или (011) 969-0047
-
Рустенбург КБР
Јужна Африка
+ 27 74 555 7182
-
Совето
Јужна Африка
27783729177
-
Атлон
Вестерн Кејп
+ 27 21 637 9308
-
Атлантис
Вестерн Кејп
021-583174
-
Белвил
Вестерн Кејп
+ 27 + 021 975 4405
-
021-8511923
-
Кејп Таун
Вестерн Кејп
(021) 9055102
-
Кејп Таун
Вестерн Кејп
(021) 9055102
-
Кејп Таун
Вестерн Кејп
-027 21 5918347-
-
Кејп Таун
Вестерн Кејп
27217851275
-
Кејп Таун
Вестерн Кејп
Кејп Таун
Вестерн Кејп
-027 21 5918347-
-
Кејп Таун
Вестерн Кејп
827188032
-
Кејп Таун
Вестерн Кејп
Џорџ
Вестерн Кејп
0441-741684
-
921-9882542
-

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -563 484 8001-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.