Цркви Христови
  • Регистрирај се

Филипини

Интернет министерствата имаат регистрирани членови на 120

Критериуми за пребарување

Конгрегација
Контакт Инфо
Бутуан Сити
Агусан дел Норте
-
-
Бутуан Сити
Агусан дел Норте
-
-
Насипит
Агусан Де Норте
(085) 343-30-57
-
Насипит
Агусан Де Норте
(085) 343-30-57
-
Насипит
Агусан Де Норте
(085) 343-30-57
-
Bayugan City
Agusan Del Sur; Caraga
-
-
-63 043 3003020-
-
9289689749
-
-
-
(0063) (074) 445-7869
-
442-6095
-
Ла Тринидад
Бенгет
0918-5435136
-
-
-
Naga City
Camarines Sur
-054 472 4250-
-
Роксас Сити
Capiz провинција
036 6211613
-
(046)-416 0108
-
(0919) 283-6678; (0919) 823-9404
-
Tagaytay City
Кавите
-0921 570 0633-
-
Кебу Сити
Cebu
(63) (32) 2737263
3460278
-
83565 / 340-8179
-
Talamban Poblacion
Кебу Сити
(63-32) 346-5374 или 346-8316
-
9322662707
-
9185046682
-
9185046682
-
9185046682
-
Делфин Албано
Изабела
-
-
9268020715
-
-641 56 54-
-
639219834542
-
(049) 8331275
-
6349 8376841
-
0918-5481791
-
639294381090
-
(053) 560-6227 / (053) 255-3374
-
533216277
-
Котабато Сити
Магуинданао
(6364) 5209883
-
831-6172
-
Кесон Сити
Метро Манила
936-7679
-
Кесон Сити
Метро Манила
-
-
Sampaloc
Метро Манила
741-0151/741-2677
-
Bacolod City
Negros Occidental
-
-
Kabacan
Северна Котабато
(064) 2482482
-
Наука Град Му?
Nueva Ecija
0917-4486999
-
63453223640
-
Град Сан Фернандо
Pampanga
63 45 963 3315
-
(075) 562 5040
-
(075) 517 0612
-
-075 513 0472-
-
Нативидад
Pangasinan
-075 578 2251-
-
011-63-74-568-8002
-
Баба
Филипини
мобилен # 09197791438
-
Батангас Сити
Филипини
0916 8605027
-
Боронган Сити
Филипини
9272776530
-
Кабатуан Ило-ilo Сити
Филипини
(033)-522-8507 or 0919-263-1790
-
Кавите
Филипини
046 8901951
-
3452546
-
Dagupan City
Филипини
9207901845
-
Давао Сити
Филипини
-
-
Давао Сити
Филипини
9172079756
-
+ 63-0928-2027-313
-
General Santos City
Филипини
822912546
-
General Santos City
Филипини
9192115935
-
Нема телефон
-
Калокан Сити
Филипини
02-3675218; 09185161234
-
Манила
Филипини
мобилен телефон # 09193538736
Манила
Филипини
мобилен телефон # 09193538736
Манила Сити
Филипини
02 - 7313446 или 02 - 4930373
-
Марикина Сити
Филипини
6329185334327
-
Марикина Сити
Филипини
(632)-941 1967
-
Masinloc
Филипини
-
-
Masinloc
Филипини
-
-
(062)-214 1164
-
Параактивен град
Филипини
Мобилен број: 0919-6711578
-
Кесон Сити
Филипини
063-4191611 / 063-4197780
-
Кесон Сити
Филипини
+-632 924 1830-
-
Кесон Сити
Филипини
632-9322785
-
Кесон Сити
Филипини
(02) 4361894
-
Сантијаго Сити
Филипини
639197123205
-
Tarlac
Филипини
-
-
Tarlac
Филипини
-
-
Замбоанга Дел Сур
Филипини
-
-
Pagadian City
Република Филипини
(062)-2142 930
-
(63-72) 41-5325
-
555-7944
-
Тампакан
Јужна Котабато
Масин Сити
Јужен Лејт
(011) 639185225561 или (011) 639164960488
--0063 47 223 7016-
-
-047 621 0421-
-
047 2321330
-
Diplahan
Замбоанга del Sur
Нема телефон
-

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -563 484 8001-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.