Цркви Христови
  • Регистрирај се

Перу

Интернет министерствата имаат регистрирани членови на 37

Критериуми за пребарување

Конгрегација
Контакт Инфо
Altos de Selva Alegre
Арекипа
-
-
Ловец
Арекипа
-
-
Chota
Кахамарка
(51-44) 841193
-
-0051 84 272945-
-
Куско
Куско
(51-84) 271137
-
Сикуани
Куско
-
-
-
-
Цебадапампа
La Libertad
-
-
(51-44) 230328
-
Huamachuco
La Libertad
(51-44) 441287 y (51-44) 441592
-
-
-
Сајапампа
La Libertad
-
-
Тунгвал
La Libertad
-
-
Turushmalca
La Libertad
-
-
-
-
(511)-487 2387
-
(511)-497 2117
-
(511)-575 0096
-
(511)-487 3382
-
Ел Оливар
Лима
(511) 543-4167 y (511) 544-0219
-
Лос Пинос
Лима
(511)-543 2492
-
Мирафлорес
Лима
(511) 254-2726 или (511) 276-2005
-
Panamericana Norte
Лима
(511)-528 7719
-
(51-74) 370095 y (51-74) 370652
-
Илаве
Пуно
-
-
-
-
Такна
Такна
-
-

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 2661
    Девенпорт, ИА 52809
  • -563 484 8001-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.