Цркви Христови
  • Регистрирај се

Јапонија

Интернет министерствата имаат регистрирани членови на 15

Критериуми за пребарување

Конгрегација
Контакт Инфо
Даигомачи
Даигомачи
-02957 2 0371-
-
Хирошима
Префектура Хирошима
--81 082 222 2918-
-
Ниши Ибараки пиштол
Ибараки Кен
-296 77 8320-
-
Ибараки
Ибараки-Кен
(81) 294-53-4037
-
dsn / local 646-5766 / од uscomm: 011816117465766
-
Окинава Сити
Окинава
-98 934 0724-
-
Окинава Сити
Окинава
011-81-098-938-0764
--81 0559 62 6044-
-
-03 3291 0478-
-
-0425 36 4667-
-

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -806 310 0577-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.