Цркви Христови
  • Регистрирај се

Италија

Интернет министерствата имаат регистрирани членови на 14

Критериуми за пребарување

Конгрегација
Контакт Инфо
Ферара
Емилија Ромања
Ферара
Емилија Ромања
Bondeno
Ферара
0039 532 887138
-
Прато
Италија
Bagnoli
Наполи
(346)-395 7807
-
Pordenone
Pordenone
0434 208192
-
Ромите
Ромите
+ 39 6 87193697
-
Росано Скало
Росано Скало
0983 514809
-
Фиренца
Тоскана
0039.055.360.534
-
0438-31336
-
0438-31336
-
Фиренца
Тоскана
-0039 055 360534-
-
Виченца
Виченца
0444 / 542438
-

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 2661
    Девенпорт, ИА 52809
  • -563 484 8001-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.