Цркви Христови
  • Регистрирај се

Индија

Интернет министерствата имаат регистрирани членови на 141

Критериуми за пребарување

Конгрегација
Контакт Инфо
Алампурам; Западна Godavari Dt
Андра Прадеш
Амалапурам
Андра Прадеш
9949253377
-
Bestawarapet
Андра Прадеш
9849485089
-
91-8816-32649; 35469
-
-91 08404 274048-
-
Чилакапурипет
Андра Прадеш
Мобилни 9989792190
-
Читтор
Андра Прадеш
-0091 08572 653602-
-
Исток Годавари
Андра Прадеш
Исток Godavari округ
Андра Прадеш
-
-
+ 91-884-237 0161
-
Gannavaram
Андра Прадеш
9966809549
-
Ganti
Андра Прадеш
+ 0 91 99485 64234
-
Ганти Педапуди
Андра Прадеш
353991
-
Гунтур
Андра Прадеш
+91-863-2350365; 91-9441045118
-
Гунтур
Андра Прадеш
863292727
-
Хајдерабад
Андра Прадеш
0091 9849244122
-
Хајдерабад
Андра Прадеш
Хајдерабад
Андра Прадеш
9848700248
-
Хајдерабад
Андра Прадеш
0091 - 9912808527
-
Хајдерабад
Андра Прадеш
0091 9866131342
-
Хајдерабад
Андра Прадеш
бр
-
Jaggampeta
Андра Прадеш
91-9399926105
-
Kakinada
Андра Прадеш
9885298302
-
011 0884 341802
-
Kakinada
Андра Прадеш
+-91 884 363722-
-
Хаммам
Андра Прадеш
Хаммам
Андра Прадеш
08742-248910
-
Кришна
Андра Прадеш
9394073495
-
Кришна област
Андра Прадеш
08671-257794
-
Кришна област
Андра Прадеш
08676-88215
-
Нелоре (Dt.)
Андра Прадеш
Nellore округ
Андра Прадеш
08623 277933
-
Област Пракасам
Андра Прадеш
08406 37540
-
Раѓање
Андра Прадеш
-0091 883 2440374-
-
+-91 883 2465164-
-
Раѓање
Андра Прадеш
0883-463541
-
Раѓање
Андра Прадеш
+-91 883 430261-
-
91-9885150999
-
Secunderabad
Андра Прадеш
919440469812
-
Seetaramapuram Narsapur
Андра Прадеш
+ 91 8814 240987
-
Seetaramapuram Via Narsapur
Андра Прадеш
91 8814 40570
-
08942-225031
-
Srikakulam
Андра Прадеш
9347939090; 9394087084
-
Sullurpet
Андра Прадеш
9394772856 или 08623244155
-
Tenali
Андра Прадеш
9440761223
-
Vijayawada
Андра Прадеш
+ 91 0866 5579628
-
Vijayawada
Андра Прадеш
+ 91 0866 5579628
-
Vijayawada
Андра Прадеш
-91 866 2842245-
-
Vijayawada
Андра Прадеш
91 + 866-2802175
-
Vijayawada
Андра Прадеш
+ 91 0866 5579628
-
Visakhapatnam
Андра Прадеш
91-9849226671
-
Visakhapatnam
Андра Прадеш
918885500600
-
Vjayawada
Андра Прадеш
91 + 9951570431
-
Yanam
Андра Прадеш
9848641443
-
Yerragondapalem
Андра Прадеш
+ 91 9948670007
-
Источен Говариски округ
AndhraPradesh
+ 91 9603479269
-
--011 91 22 4078883-
-
Чандигар
Чандигар
0172-2690791
-
0091-44-25500882; 9385500882/3
91 0771 2572819
-
+-91 11 9810896789-
-
91-9953968807
-
Ориса
Окружниот Гајапати
9247117160
-
9849700248
-
+ 91- (755) -2612345
-
-91 04652 241610-
-
91 + 9212137519
-
Palakol
Индија
918121703229
-
08672-247016
-
Sathyamangalam
Индија
914295222577
-
Нема телефон
-
Бангалор
Карнатака
--011 91 80 5540858-
-
-91 80 5554805-
-
Бангалор
Карнатака
-0091 80 25463507-
Бангалор
Карнатака
919845756680
-
Бангалор
Карнатака
91-80-5440936 / 5443745
-
Бангалор
Карнатака
9916419565; 9343765823
-
Бангалор
Карнатака
--011 91 80 5540858-
-
0821-546499
-
-91 0755 736583-
-
Бопал
Мадхија Прешеш
0755-644824
-
091 92 4421 4421 и 098421 81757
Мумбаи
Махараштра
(022) 643 5711 (контакт Стивен Мартин)
-
Мумбаи
Махараштра
(022) 643 5711 (контакт Стивен Мартин)
-
Мумбаи
Махараштра
(022) 643 5711 (контакт Стивен Мартин)
-
Нави Мумбаи
Махараштра
(022) 765 9071 (Ананд Харугаде)
-
Пуна
Махараштра
020-26813879; 9850152386
-
Ваши
Махараштра
919820176537
-
Округ Тане
Махараштра
9594275658 / 9004439616
-
Churachandpur (Lamka)
Манипур
(03874) 33993
-
Churachandpur (Lamka)
Манипур
(03874) 33993
-
+-91 385 2311753-
-
Ламка (Чурачандпур)
Манипур
(03874) 33993
-
Ламка (Чурачандпур)
Манипур
(03874) 33993
-
Пури
Ориса
91 6752 226095
-
Thiruvalloor Dist
Поннери Талук
-
-
Хајдерабад
Ranga Reddy округ.
9396318169
-
+ 91 9948506700
-
Наммкал округ
Јужна Индија
-91 04288 262945-
-
Рамазана
Јужна Индија
+ 91 + 099122 98471
-
Chengalpattu; Kancheepuram Dist.
Тамил Наду
9840525303: 044-25584568
-
Мадрас
Тамил Наду
044-23765659 / 09841952010
-
Тел / Факс: + 91-44-6442604
919385500883
-
573 5846
-
Мадрас
Тамил Наду
5974040
-
Мадрас
Тамил Наду
+ 91 98-40-784888
-
Мадрас
Тамил Наду
6431608
-
--91 044 236 4331
-
9840525303 - 04425500224
-
Мадрас
Тамил Наду
2374 4003
-
+ 91 044 6461814
-
919444499321
-
Dharapuram
Тамил Наду
914258224259
-
914512400970
-
41-1393
-
Поннери
Тамил Наду
-91 04119 74152-
-
Pudukkottai
Тамил Наду
+ 91 - 4322 - 260 442
-
91-4362278733 / мобилен: 91-9360336361
-
9003195649
-

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 2661
    Девенпорт, ИА 52809
  • -563 484 8001-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.