Цркви Христови
  • Регистрирај се

Гватемала

Интернет министерствата имаат регистрирани членови на 16

Критериуми за пребарување

Конгрегација
Контакт Инфо
Сан Педро Карка
Алта Верапаз
7951-5858 y 54020820
-
Гватемала Сити
Гватемала
-
-
Гватемала Сити
Гватемала
-
-
Quezaltenango
Гватемала
-
-
Quezaltenango
Гватемала
-
-
00- (502) 948-1473
-
Гватемала
Jutiapa
40857248
-
Моралес
Municipio де Изабал
8112593
-
-
-
4045-7185
-
Санта Елена
Петен
-
-
Санта Елена
Петен
-
-
Olintepeque
Куетзалтенаго
(502) 2139574
-
502-7832 8415
-
(502) 7623813
-

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -806 310 0577-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.