Цркви Христови
  • Регистрирај се

Гана

Интернет министерствата имаат регистрирани членови на 51

Критериуми за пребарување

Конгрегација
Контакт Инфо
002330275234508 или 02330244251084 или 002330208543329
-
+ 233 24 258917
-
Jamasi
Ашанти
-
-
Obuasi
Регион Ашанти
233 0582 41967
-
00233-20-8228241 / ++233-27-4598581
-
Assin Fosu
Cентрал регион
233-24-498 55 10
-
Twifu Juabeng
Централен регион
N / A
-
024-634893
-
233-21-221-237 / 233-21-242-424
-
+ 233 244 731478; + 233 244 754245
-
+ 233 21254141
-
-233 42 91779-
-
Кумаси-Ашанти регион
Гана
5131139
-
233243488109
-
-233 31 32649-
-
02760567889; 0243670626; 0244718935
-
Sakaman Junction
Голема Акра
-
-
Sakaman Junction
Голема Акра
-
-
Sakaman Junction
Голема Акра
-
-
Акра
Поголем регион во Акра
233-21-254141/236009/233-24-690159
-
Ашаман
Поголем регион во Акра
233242843547
-
Ашаман - Тема
Поголем регион во Акра
+ 233 243717395; + 233 243717394 + 233 277734288
Осу - Акра
Поголем регион во Акра
-233 21 771499-
-
-233 24 4612075-
-
Акра-Север
Западна Африка
Кумаси - Ашанти
Западна Африка
-
-
Кумаси - Ашанти
Западна Африка
-
-
Takoradi
Западен
-00233 031 28640-
-
Prestea
Западен регион
-233 24 2686391-
-
Sefwi-Asawinso
Западен регион
233263981420
-
Sekondi
Западен регион
-233 31 47927-
-
Takoradi
Западен регион
-233 31 28110-
-
Takoradi
Западен регион
-233 31 21457-
-
233243433992
-

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -806 310 0577-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.