Цркви Христови
  • Регистрирај се

Германија

Интернет министерствата имаат регистрирани членови на 27

Критериуми за пребарување

Конгрегација
Контакт Инфо
(+ 49) 176 2546 0999
-
-
Хајделберг
Baden Wuertemburg
06221-41872
-
Хајделберг
Baden Wuertemburg
06221-41872
-
Манхајм
Baden Wuertemburg
49 6222 663 745
-
Штутгарт-М? Хринген
Baden Wuertemburg
-0711 712 381-
-
Аугсберг
Баварија
Аугсбург
Баварија
-049 821 437751-
-
Аугсбург
Баварија
0821 / 888683
-
+ 49 - 30 - 822 24 67 (телефонска секретарка во црква)
Бремен
Бремен
49 (0) 427 616 2081
-
0421-6162081
-
Хамбург
Хамбург
Франкфурт
Hessen
0611-466051
-
Франкфурт
Hessen
0611-466051
-
Кајзерслаутерн
Рајнска област-Пфалц
49-631-70473 (германски)
-
Кајзерслаутерн
Рајнска област-Пфалц
49-631-70473 (германски)
-
Кајзерслаутерн
Рајнска област-Пфалц; Германија
(0049) 631-950-221
Bitburg
Рајнска област-Пфлац
-
-
Oelsnitz
Саксонија
-
-
Цвикау
Саксонија
-
-

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -806 310 0577-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.