Цркви Христови
  • Регистрирај се

Франција

Интернет министерствата имаат регистрирани членови на 10

Критериуми за пребарување

Конгрегација
Контакт Инфо
Марсеј
Франција
049 154 92 79
-
Марсеј
Франција
33 (4) 91.61.17.37
-
Монпелие CX1
Франција
046 747 11 85
-
Париз
Франција
011 33 1 42 27 50 86
Париз
Франција
014 655 05 50
-
Ремс
Франција
032 649 99 81
-
Villeurbanne
Лион
047 868 05 15
-
Malville
Нант
024 056 48 99
-
Tournefeuille
Тулуз
056 106 82 73
-

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 2661
    Девенпорт, ИА 52809
  • -563 484 8001-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.