Цркви на Христос напори за помош при катастрофи АД

Цркви Христови
  • Регистрирај се


Црквите на Христос напорите за помош при катастрофи веднаш реагираат на секоја поголема катастрофа во континенталните САД. Ние контактираме со раководството на локалните цркви на Христос во или во близина на голема област на катастрофи. Ако раководството вели дека нивното локално собрание сака да помогне, ние испраќаме и пренасочуваме кон собраните камиони на итна храна, лична хигиена, грижа за бебиња, вода, средства за чистење и палети со дополнителни основни потреби, за да ги дистрибуираат до жртвите од катастрофи . Овие резерви треба да им се дадат на сите засегнати од катастрофата, без оглед на расата, вероисповедта, потеклото, полот или религиозната ориентација. Ние сме 501 (c) (3) непрофитна корпорација. која вработува петнаесет платени персонал. Успехот на нашата организација иако е поради стотиците волонтери кои ни помагаат. Волонтерите ни помагаат да го спакуваме најголемиот дел од овие резерви во складот ​​Нешвил, така што тие се подготвени да бидат дистрибуирани веднаш штом ќе бидат примени, дури и нашите возачи на камиони се волонтери. Локалните цркви на христијанските собранија ширум земјата доброволно го водат своето време и ги дистрибуираат обезбедените резерви на жртвите од катастрофи во нивната област.КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

Адреса на живеење:
Цркви на Христос напори за помош при катастрофи, Inc.
PO Box 111180
Нешвил, ТН 37222-1180

Улична адреса:
410 Allied Drive
Нешвил, TN 37211

Телефон: 615-833-0888
Без надомест: 1-888-541-2848
Факс: 615-831-7133
Веб-страница: www.disasterreliefeffort.org
Е-пошта: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.


Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -806 310 0577-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.