ЦБ профил

Цркви Христови
  • Регистрирај се

Ел Салвадор

Интернет министерствата имаат регистрирани членови на 13

Критериуми за пребарување

Конгрегација
Контакт Инфо
(503)-860 2374
-
(503)-860 2374
-
Сан Салвадор
Апопа
2266 0975
-
Сан Салвадор
Ел Салвадор
260-1113
-
Сан Салвадор
Ел Салвадор
26-5323
-
Санта Ана
Ел Салвадор
-
-
(503) 278-8350; Целуларен: (503) 856-0542
-
2665 0082
-
Сан Мигел
Сан Мигел
2667-1485
-
Сан Маркос
Сан Салвадор
(503)-220 4848
-
(503)-222 6072
-
Сојапанго
Сан Салвадор
(503)-7138 6189
-

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -806 310 0577-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.