ЦБ профил

Цркви Христови
  • Регистрирај се

Колумбија

Интернет министерствата имаат регистрирани членови на 19

Критериуми за пребарување

Конгрегација
Контакт Инфо
289 05 22
-
Област
Атлантико
312-6424363
-
Богота Вашингтон
Колумбија
2159135
-
Богот?
Cundinamarca
57 - 1 - 3 51 39 96
-
Богота
Cundinamarca
7806878
-
(91)-842 5523
-
7281709
-
Риохаха ла Гуаира
Ла Гуаира
3215166768
-
Ризаралда
Ризаралда
326-3662
-
Сан Андрес Ислас
Сан Андрес Ислас
5125877
-
Букараманга
Сантандер
097 - 6425606
-
Епинална
Tolima
3137435333
-
8-2638800
-
Cali
Вале Дел Каука
3155558255 / 3104329627
-
Тул? А
Valle del Cauca
2304234
-
Тул? А
Valle del Cauca
2304234
-
Тул? А
Valle del Cauca
2304234
-
Вијес
Valle del Cauca
321 609 37 74 / 316 252 93 08
-

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -806 310 0577-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.