ЦБ профил

Цркви Христови
  • Регистрирај се

Мичиген

Интернет министерствата имаат регистрирани членови на 125

Критериуми за пребарување

Конгрегација
Контакт Инфо
Име на Црквата Црква Христова - Запад
Плимут
Плимут
(734)-453 7630
-
Pontiac
(248)-335 9333
-
Портрет
Рочестер Хилс
Ромул
(313)-722 0454
-
Свети Јосиф
Име на Црквата Солена Христова црква
Солен
Саул Сен Мари
Јужен Хавен
Јужен Лион
(248)-437 3585
-
Име на Црквата Окленд Црква Христова
Саутфилд
SOUTHGATE
(313)-928 5810
-
Име на Црквата Црква Христова
Стерлинг Хајтс
Име на Црквата Метро Црква Христова
Стерлинг Хајтс
Сворц Сеек
Тејлор
(734)-946 5060
-
Тејлор
(734)-946 5060
-
Тејлор
(313)-287 6191
-
Текум
(517)-423 6087
-
Траверс Сити
Трентон
(313)-676 1797
-
Wallиден езерото
(248)-624 4600
-
Ворен
(810)-757 1470
-

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -806 310 0577-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.