ЦБ профил

Цркви Христови
  • Регистрирај се

Мичиген

Интернет министерствата имаат регистрирани членови на 125

Критериуми за пребарување

Конгрегација
Контакт Инфо
Хенкок
Паркот Хазел
(248)-541 5300
-
Хилсдејл
Холандија
(616)-392 9572
-
Холандија
(616)-994 6647
-
Холандија
(616)-392 9572
-
Џексон
(517)-782 1760
-
(616)-345 4873
-
Езерото Орион
Лаперовата црква на Христа
Ливонија
(734)-427 8743
-
Лудингтон
(231)-218 3442
Лудингтон
(616)-843 1884
-
Маршал
(269)-781 4752
-
Масон
(517) 676-3744 и 616-962-8719
Мидленд
(989)-835 8559
Монро
(734)-243 5744
-
Mt. Морис
-
-
Muskegon
(231)-773 3231
-
Маслиновата Гора
(616)-749 9667
-
Маслиновата Гора
(616)-749 9667
-
Отисвил
(810)-631 6717
-
Петоски

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 2661
    Девенпорт, ИА 52809
  • -563 484 8001-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.