ЦБ профил

Цркви Христови
  • Регистрирај се

Нигерија

Интернет министерствата имаат регистрирани членови на 67

Критериуми за пребарување

Конгрегација
Контакт Инфо
2348052106299
-
Етим Експо
Akwa Ibom
08090947719 или 08035591524
-
--234 1 853 8732-
-
Obong Ntak; Етим Експо LGA
Akwa Ibom
Нема телефон
-
Obong Ntak; Етим Експо LGA
Akwa Ibom
Нема телефон
-
2348034423968
-
Uyo
Akwa Ibom држава
-
-
Uyo
Akwa Ibom држава
-
-
Uyo
Akwa Ibom држава
-
-
Калабар
Крст река
Нема телефон
-
Калабар
Крст река
2348032200849
-
Калабар
Крст река
Нема телефон
-
Калабар
Крст река
2348032200849
-
Калабар
Крст река
2348032200849
-
Awkunanaw
Енугу
2348036879000
-
Mbaise
Има држава
2348025697996
-
2348037338911
-
2348035417025
-
2348065639763
-
-234 1 2881378-
-
-234 01 868829-
-
+-234 802 3133102-
-
+-234 802 3133102-
-
234-8023370219
-
234 (0) 8033101755
-
8033046062
-
234-1-8148411; 234-80-28626884
-
7064241465
-
Евангелист - 234 (0) 8033226560 (мобилен)
-
Абуџа; FCT
Нигерија
234-803-501-7337 or 234-803-674-0930
-
Бенин Сити
Нигерија
-
-
2348058975499
-
Ikot Ekpene
Нигерија
2348036746227
-
Ikot Ekpene
Нигерија
2348036746227
-
Ikot Ekpene
Нигерија
2348036746227
-
Obingwa
Нигерија
2348053273414
-
Орон
Нигерија
08022978438; 08062417485; 08184112603; Xnumx
-
Порт Харкорт
Нигерија
+ 234 84 900 977
-
Порт Харкорт
Нигерија
--234 02 810 1835-
-
2348055060605
-
234-2-715442; 8105313
-
-231 02 2315740-
-
Црква Ијана; Ибадан
Ојо држава
234-80-34014834; 23274232
-
Омоку Сити
Реки држава
+ 234 8032076156
-
Порт Харкорт
Реки држава
+ 234 8038082601
-
Woji; Порт Харкорт
Реки држава
234-8033121770
-

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -806 310 0577-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.