ЦБ профил

Цркви Христови
  • Регистрирај се

Нов Зеланд

Интернет министерствата имаат регистрирани членови на 36

Критериуми за пребарување

Конгрегација
Контакт Инфо
Окленд
Нов Зеланд
--64 09 849 2647-
-
Окленд
Нов Зеланд
-
-
Окленд
Нов Зеланд
--64 09 849 2647-
-
Окленд
Нов Зеланд
-
-
(03)-477 8386
-
(03)-477 8386
-
Хамилтон
Нов Зеланд
(07)-855 8586
-
Хамилтон
Нов Зеланд
(07)-855 8586
-
+ 64 7 434 051
-
Инверкаргил
Нов Зеланд
(03)-216 9842
-
Инверкаргил
Нов Зеланд
(03)-216 9842
-
(07)-576 9091
-
(07)-576 9091
-
(09)-275 5247
-
(09)-275 5247
-
Роторуа
Нов Зеланд
-
-
Роторуа
Нов Зеланд
-
-
Тауранга
Нов Зеланд
(NZ = 64) 7-541-0388 или 7-543-0840 или 7-578-8074
-
Тауранга
Нов Зеланд
(576) 9091 (факс 576-2694)
-
Тауранга
Нов Зеланд
(576) 9091 (факс 576-2694)
-
Wainuiomata
Нов Зеланд
-
-
Wainuiomata
Нов Зеланд
-
-
06-344-4400; 06-344-7759; 06-344-5598
-
Велингтон
Нов Зеланд
--64 4 5647 830-
-
(09)-438 6617
-
(09)-438 6617
-

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -806 310 0577-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.