ЦБ профил

Цркви Христови
  • Регистрирај се
userRFhhkk4JwUR6yFSC
Офлајн

Иглесија де Кристо Сан Маркос де Колон

0
2738
Иглесија де Кристо Сан Маркос де Колон
Барио Ел Кафетал
-
Сан Маркос де Колон
Холутека
-
Хондурас
5047882751
Џаррод Браун
jarrodbrown@missionlazarus.org
180
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Четврток: 6: 00 pm
4 часот
na
na
Не
-
Не
Не
Не
Не
Не
Не
Не
Не
Не
Не
Не
Не
-
Данило Диас
Не
Не
Не

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 2661
    Девенпорт, ИА 52809
  • -563 484 8001-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.