ЦБ профил

Цркви Христови
  • Регистрирај се
корисникIqfzBd62aiP8uaic
Офлајн

Иглесија де Кристо и Израел Сур

0
3846
Иглесија де Кристо и Израел Сур
Colonia Israel Sur contiguo a Eskuela Happy Land School
Ал финалето де Кале де ла Колонија Израел Сур
Тегусигалпа
Франциско Мораз? Н
3627
Хондурас
50433856197
Хорхе Луис Рејес Медина
jorgeluis@unitec.edu
40
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Martes y Jueves: 7: 00 часот
6: 00
-
10: 00
Не
-
Не
Не
Не
Не
Не
Не
Не
Не
Не
Не
Не
Не
-
Хорхе Луис Рејес Медина
Не
Не
Не

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -806 310 0577-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.