ЦБ профил

Цркви Христови
  • Регистрирај се
user54wrPUc4b2hGTq8c
Офлајн

Црква Христова Нагеркоил

0
2017
Црква Христова Нагеркоил
Комплекс за ампулација Амирталаја; 1-ти кат
Четтикулам Ј.н.
Nagercoil
Индија
629002
Индија
-91 04652 241610-
-
V. Антони Сајми
vascocngl@gmail.com
50
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Петок: 7: 00 pm
Nil
Nil
8: 30
Не
-
Не
Не
Не
Не
Не
Не
Не
Не
Не
Не
Не
Не
-
Бру Ганадас; Бру Секар; Бру Арул othоти
Не
-
Не

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 2661
    Девенпорт, ИА 52809
  • -563 484 8001-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.